7 módnych chýb päťdesiatničiek

Starnite s noblesou, dámy! 
Takýto celkom dobrý článok som našla. Pôvodne som ho chcela bod po bode komentovať, ale načo? So všetkým musím len súhlasiť. Najmä ten posledný bod ma dostal. Len nedávno som tiež vďaka dobrej predavačke zistila, že som nosila ozaj zlé číslo podprsenky!


 

 

Ja blbec som si odmerala obvod pod prsiami a podľa toho som kupovala. A tá skúsená pani ma upozornila, že treba obvod menší a zapínať celkom na kraji. Až keď sa podprda roztiahne, zapínať na druhej až tretej polohe. Začala mi do kabínky nosiť úplne iné veľkosti a veruže mala pravdu. No nič, už celkom hlúpa nezomriem a tu je ten článok:

Stále je mnoho päťdesiatničiek, ktoré opakujú dookola tie isté chyby. Tie ich vzhľad práve nevylepšujú.


Aké sú najčastejšie módne omyly, ktorých sa tieto ženy dopúšťajú?

 

1. Nezistia, že je čas na zmenu


Štýl v obliekaní (ale platí to napríklad aj pre účes či líčenie) by mal dozrievať spoločne s vami. Je potrebné prijať fakt, že kúsky, ktoré vám pristali a lichotili pred dvadsiatimi rokmi, už na vás môžu pôsobiť prinajmenšom smiešne. Zachovajte si osobný štýl, ku ktorému ste sa rokmi prepracovali, ale prispôsobte ho svojmu veku.

 

2. Nevenujú pozornosť doplnkom


Náušnice, náhrdelník, náramok, výrazný prsteň... Šperky dokážu rozžiariť aj na prvý pohľad nevýrazný outfit. Tak to využite! Pamätajte však na to, že nič sa nemá preháňať, a tak šperky príliš nekombinujte.

 

3. Snažia sa maskovať


Niektoré ženy majú pocit, že od určitého veku by na seba nemali pútať pozornosť. To je, samozrejme, nezmysel, a navyše prejav veľmi nízkeho sebavedomia. Vari žena po päťdesiatke nie je krásna? Samozrejme, že áno! Ak sa budete obliekať do beztvarých vriec a nevýrazných farieb, svoju krásu okoliu len ťažko ukážete. Neupravenosť, naopak, pozornosť (a nie v dobrom zmysle slova) priťahuje. Je lepšie byť elegantnou dámou, ktorú si ľudia všimnú a v duchu jej zložia kompliment, ako predčasne zostarnutou myšou, ktorá skôr vzbudzuje ľútosť.

Elizabeth Arden v roku 1939, https://en.wikipedia.org

4. Neinvestujú do garderóby


Áno, v dnešnej dobe zápasí s obmedzeným rozpočtom veľa ľudí. A tak sú nákupy v obchodoch s lacným tovarom čoraz populárnejšie. Na tom nie je nič zlé, avšak pri niektorých kúskoch svojho šatníka by ste mali byť opatrné. Často sa totiž stáva, že lacné oblečenie znamená aj lacné a menej kvalitné materiály a strih.  Preto je dobré do základných kúskov šatníka investovať vyššiu čiastku. Musíte sa jednoducho viac sústrediť na výpredaje, prípadne viac "obiehať" second handy - často tam nájdete veľmi kvalitné oblečenie za zlomok pôvodnej ceny.

Anna Wintour v roku 2010, https://en.wikipedia.org

 

5. Žijú v spomienkach


Vzdychať nad fotografiami, na ktorých ste mali dvadsať a o niekoľko kilogramov menej, pevnú pokožku a dráždivé tvary, je stratou času. Prečo jednoducho neprijať fakt, že telo sa nám s vekom mení a že ide o úplne prirodzený proces? Čas nezastavíte, ale máte možnosť sa mu prispôsobiť. Určite poznáte ženy, o ktorých sa hovorí, že "vedia starnúť s gráciou a eleganciou". Staňte sa jednou z nich!

 

6. Riadia sa zastaranými pravidlami


Ženy po štyridsiatke by nemali mať dlhé vlasy, v strednom veku by ste mali dať zbohom výrazným farbám, sukne nad kolená sú zločin. To možno platilo pre generáciu našich babičiek, ktoré boli po päťdesiatke považované za seniorky, ale dnes sú tieto tvrdenia nezmysly. Každá žena je iná, každej pristane niečo iné. Tým sa máte riadiť, nie radami z minulého storočia. Použite sedliacky rozum a vkus a vytvorte si vlastný, osobitý štýl.

Julianne Moore v roku 2014, https://en.wikipedia.org

7. Nosia zlú veľkosť spodného prádla


Viete, že drvivá väčšina žien (hovorí sa, že až o 80%) nosí nevhodnú podprsenku? To znamená, že je veľká pravdepodobnosť, že k nim patríte aj vy. Aj veľkosť a plnosť pŕs (o obvode hrudníka nehovoriac) sa s vekom mení (pôrody, dojčenie, gravitácia, kolísanie hmotnosti...), preto je potrebné pri nákupe spodného prádla skúšať a skúšať, kým nájdete ten pravý kúsok. To, že si 20 rokov kupujete veľkosť 80B, neznamená, že ju skutočne máte...

Ines de la Fressange v roku 2015, https://commons.wikimedia.org

Zdroj: http://www.medzizenami.sk
Porovnajte s radami v článku: Ta sme še pobaveli! /Ako by sa mali obliekať ženy po štyridsiatke?/


Baba Slováková

3 komentáre:

 1. Liebe Baba, danke für Deinen liebe Kommantar! Nur noch 4 Wochen, dann reise ich nach Prag :) Herzliche Grüße, Bärbel ☼

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Wow, wirklich??? Dann würde Dich sehr gerne sehen! LG, Baba

   Odstrániť
 2. Am 16.10. bin ich da, ich schreibe Dir eine E-Mail mit meinem Hotel etc - ich würde mich sehr freuen, wenn es klappt! LIEBE GRÜSSE Bärbel

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram