Baba v Krajine zázrakov

Pracovné povinnosti mi už viac-menej skončili, nuž hor sa objavovať Írsko! Prvá cesta vedie do EPIC Ireland - fantastickej výstavy o jedinečnej ceste Írov do celého sveta v priebehu storočí.
Výstava EPIC Ireland sa nachádza v preslávenej budove CHQ, postavenej v roku 1820 a v 21 miestnostiach rozpráva príbeh Írov v emigráci, opisuje ich veľké emigračné vlny, skúma, prečo opustili rodnú krajinu. Témy sú celkovo štyri: úvod k emigrácii a formovanie Írska, samotná emigrácia, vplyv Írov na politiku, podnikanie, vedu, šport a umenie vo svete a napokon dnešné rozptýlenie obyvateľov írskeho pôvodu po celom svete a ich úspechy.

Epické príbehy miliónov pôvodných obyvateľov vojnami a hladomormi ťažko skúšanej krajiny sú poučné a zároveň zábavné. Multimediálne stvárnenie témy, ktoré vytvorila spoločnosť Titanic Belfast, často vyráža dych.Môj outfit, ktorý na dennom svetle vyzerá inak celkom normálne, sa v týchto magických priestoroch odrazu mení na čarodejnícky hábit a ja sama na učinenú bosorku.Kniha mágie v sekcii írskej literatúry. Listujete v nej púhym položením ruky. Takýchto interaktívnych hračiek je na výstave neúrekom.
EPIC Ireland nájdete na brehu rieky Liffey len päť minút chôdze od hlavnej dopravnej tepny Dublinu, O'Connell Street. A už fúka a popŕcha. Holt - toto je Írsko.


Outfit:
Sukňa: Atmosphere
Tielko: Zara
Kardigán: Cristian Paris
Hodinky: Diesel
Hodvábny šál: River Island
Topánky: Zara

Baba Slováková

4 komentáre:

  1. Odpovede
    1. Děkuji, Martino. Z výstavy mi bolo tak trochu smutno, osud Írov mi pripomína osud Slovákov, tých niekoľko emigračných vĺn v minulom storočí a i dnes... Národná hrdosť a spolupatričnosť Írov je priam ukážková.

      Odstrániť
  2. Nádherná expozícia, pekná bosorka. Ro

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram