Ako nosiť mokasíny

Sebago Shoe Boat, http://www.selectism.com
Dostala som od môjho muža mokasíny od Tommyho Hilfigera... Táto veta sama o sebe je neuveriteľná a fakt, že jedného dňa prišiel sám od seba so škatuľou s tým, že ich objavil za super cenu,  je až dych vyrážajúci.

Mokasíny sú momentálne veľmi trendy a je ich veľa druhov - od tých takmer pravých mäkkučkých indiánskych, cez papučoidné až po typicky pánske, zvané "boats" /lode/. No a presne boats pribudli v mojom šatníku. Samozrejme, že dámske :D
Ako nosiť boats?

 

Tu sú inšpirácie z internetu: obúvajú sa k formálnemu i neformálnemu vzhľadu. Kľúčom je mať na pamäti jednoduchosť outfitu. Jednoduché tričká, džíny alebo chinos ohrnuté ku členkom. Členky vždy viditeľné. Mladé holky môžu nosiť boats aj ku minisukniam a ku šortkám, ale pre nás je toto povolené hádam len na nejakom letovisku. Nohy musia byť vždy nahé.
Zabudnite na pančuchy a na viditeľné ponožky!!!
Typické "boats" s koženými šnúrkami
Fajn, zabudnem na ponožky, OK. Už mám od Tommyho Hilfigera jedny plátené tenisky, nosím ich zásadne naboso, v lete je to super obuv, noha sa v tom nepotí a pritom je zošnurovaná v pevnej obuvi. Ideálne na prechádzku mestom. Jediné, čo je nevyhnutné, je vystriekať tenisky po každom použití antibakteriálnym spejom.

Ale čo s koženými mokasínami?

Riešením sú takzvané "neviditeľné" ponožky a úplne najlepšie tie, ktoré majú na päte silikónové prúžky, aby neskĺzavali.

Ku akému štýlu nosiť boats?


Vyskúšam námornícky štýl.
"Lode" sa ku nemu priam pýtajú!

P.S. Chinos sú nohavice z ľahkého bavlneného materiálu (tzv. chino – twillu, ktorý štruktúrou pripomína džínsovinu)

"Neviditeľné" ponožky
Mäkké "indiánske" mokasíny

Boats, Louis Vuitton

Mokasíny, Zara

Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram