Kruhy pod očami

S pribúdajúcim vekom stúpa možnosť výskytu modravých tieňov - kruhov pod očami. Príčinou ich vzniku môže byť zlá životospráva, únava, nedostatok čerstvého vzduchu, tabakový dym, slnečné lúče či prílišné namáhanie očí. V našom veku to už však nie len o tom, či sa človek dostatočne vyspal, alebo nie. Časom sa výrazne atrofuje väzivové tkanivo pod očami.

Príznaky starnutia:


- tmavé kruhy pod očami,
- otupený pohľad.

Babské recepty:


- studené obklady
V mohých prípadoch pomôžu, prekrvia cievy a rozprúdia nahromadenú krv. Môžete si priložiť kocky ľadu, prípadne si zaobstarajte gélovú "masku" na oči a skladujte ju v chladničke. Staré mamy používali v chladničke vychladené čajové lyžičky.

- zemiakový obklad
Plátky zemiakov alebo nastrúhaný zemiak jednoducho priložte pod oči.

- uhorkový obklad
To isté ako zemiaky.

 - tvarohový obklad
Vymiešaný tvaroh zabalíme do vreckovky a na 10 min. priložíme na zatvorené oči. Nakoniec opláchneme vodou.

- kofeín
Ak vám zostal "lógr" z mletej kávy, vraj pomôže. Kofeín pomôže určite, ale neskúšala som. Mám totiž na pamäti, že káva farbí pokožku do hneda.

 - teín
Tu pomáha najmä čierny čaj. Namočené čajové vrecúška dajte do chladničky na niekoľko minút, a následne na 15 až 20 minút pod oči.

- lístky mäty
Ak na pokožku pod očami aplikujete rozdrvené lístky mäty, dopomôže to k zmierneniu tmavého sfarbenia.

 - kamufláž make-upom 
Najmä nezvoľte priveľmi svetlý tón, mohol by totiž pôsobiť sivo. Najsviežejšie pôsobí svetloružový korektor. Pozor na priveľmi hrubú vrstvu, to na kruhy len zbytočne upozorníte.

 Dlhodobá starostlivosť:


- dostatok spánku, dodržiavanie pitného režimu, pohyb na čerstvom vzduchu
- vitamíny K, A, C, E a selén: špenát, brokolica, zelený čaj, mrkva, slepačie vajcia, maslo, hovädzia pečeň
- pred spaním dajte prednosť cukrom

Moji najväčší kamoši:


- Kofeínový očný roll-on proti kruhom pod očami /Garnier/
- Gélová maska na oči /Manufaktura/


Kofeínový očný roll-on proti kruhom pod očami /Garnier/

Gélová maska na oči /Manufaktura/Gélová maska ​​na oči
Gélovú masku možno použiť buď ako chladivý alebo hrejivý obklad na tvár. Ochladená maska ​​uvoľňuje a upokojuje unavené oči, redukuje opuchy očí, povzbudzuje cirkuláciu krvi a zmierňuje bolesti hlavy. Ohriata maska ​​pôsobí blahodarne pri upchatých dutinách.

Použitie - chladenie: Masku nechajte aspoň 60 minút pred použitím uloženú v chladničke. Pre rýchle ochladenie môžete vložiť na 15 minút do mrazničky. Po dostatočnom vychladnutí masky položte na tvár a nechajte pôsobiť do doby, než sa maska ​​úplne prehreje.

Použitie - zahrievanie: Položte masku na 10 minút do horúcej vody. Nepokladať do vriacej vody. Nedávať do mikrovlnnej rúry.

Upozornenie: Masku príliš nezahrievať - môže spôsobiť spálenie kože. Uchovávajte chladné. Neukladať masku na dlhšiu dobu do mrazničky. Maska neslúži ako ochrana očí proti UV žiareniu, ani ako ochrana očí v soláriách.

Súvisiace články /seriál o očiach/:
Očné viečka
Preťažené oči
"Stračie nôžky" v kútikoch očí


Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram