Lanové náhrdelníky od Eleanor Bolton

Musím sa priznať, že z toho výberu mohutných náhrdeníkov, ktoré som práve hľadala na nete, som zostala trošku otrávená. Buď sakra drahé alebo príliš "lacné". Tak či onak inklinujem ku dizajnérskemu šperku. A hľa, čo som neobjavila! Obrovitánske náhrdelníky od britskej dizajnérky Eleanor Bolton z obyčajného bavlneného lana! Pre street style ako stvorené a navyše použiteľné aj ako bytová dekorácia. Ja viem, toto si tiež nepobežím rovno kúpiť. Je to však veľmi podnetná inšpirácia!

Eleanor Bolton je absolventkou Royal College of Art v Londýne. Zameriava sa na inovatívne využitie materiálov, ako pomocou jednoduchých techník tvarovať materiál do neočakávaných a neobvyklých tvarov. Eleanor vyvinula vlastné remeselné techniky navíjania a ručného šitia bavlnených lán.
Niektoré jej náhrdelníky sú už vlastne šálmi.

 
Eleanor Bolton is a British designer, based in London and a recent graduate of the Royal College of Art. Eleanor’s jewellery practice focuses on an innovative use of materials, how a material can be manipulated using simple techniques to create something unexpected and unusual while exploring the boundaries of form and function. During her MA Eleanor developed her own craft technique, coiling and hand stitching cotton rope to create large-scale lightweight tactile structures. Through working intuitively, the material provides the information and inspiration for the growing forms, which evolve through a sensitivity to the micro details of the making process as well as to the precise scale of the pieces. This attention to detail combined with the versatility of the material and technique means it also has many exciting possibilities in other areas of design.

Zdroj: http://www.f1235.com/designer/1-eleanor-bolton.aspx 
Bola tu nedávno moja dcéra a na krku náhrdelník z umne poprepletaných... hm, čiernych šnúrok od topánok. Márne som žobronila, dala ho len vyskúšať...

Keď budem mať konečne čas, niečo podobné si určite vyrobím!

Súvisiace články:
Dizajnérske šperky od značky Zorya

Baba Slováková

2 komentáre:

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

TÉMY

TÉMY ČLÁNKOV:

Instagram