R.I.P. L'Wren Scott (April 28, 1964 – March 17, 2014)

L'Wren Scott
Dnešná správa z médií ma doslova šokovala. Dobrovoľne umrela známa módna americká návrhárka L'Wren Scott vo svojich necelých päťdesiatich rokoch...

Známou sa stala ako dlhoročná priateľka Micka Jaggera, ale posúďte sami - bola to veľmi talentovaná žena, jej modely sú naozaj ikonické. Podrobne som sa zoznámila aj s jej parížskym bytom, ktorý sama navrhla, bola naozaj všestranná.

Jej veľké večerné róby aj ukážky bytov prinesiem neskoršie. Dnes hádam len tie "malé čierne".Madonna, Nicole Kidman, Sarah Jessica Parker, Jessica Pare a Jenifer Lopez v šatách od  L'Wren Scott.
Každú zmenili na dámu.
Mladučkú Scott objavil na fotení pre Calvina Kleina fotograf Bruce Weber, ktorý ju nahovoril, aby odišla do Paríža. Opustila rodný Utah a rozbehla kariéru modelky. Vo Francúzsku pracovala pre Thierryho Muglera a Chanel a spolupracovala s renomovanými fotografmi ako Guy Bourdin, David Bailey, Jean - Paul Goude.


Do sveta modelingu vstúpila ako návrhárka v roku 2006. Jej prvá kolekcia niesla názov Malé čierne šaty. Kúsky z nej si neskôr obliekli Nicole Kidman, Angelina Jolie, Madonna, Sarah Jessica Parker. Obľúbila si ju Michelle Obama, Carla Bruni-Sarkozy, Naomi Campbell, Reese Witherspoon, Jennifer Lopez či Uma Thurman.
V roku 2010 navrhla v spolupráci s Lancôme vlastný rúž. O rok neskôr predstavila kolekciu kabeliek, ktorú pomenovala po svojej matke Lula.

Baba Slováková

1 komentár:

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram