Čo letí v roku 2014?

Nosiť sa bude veru kadečo, milé moje. Radostne vynechám niektoré trendy, ktoré patria naozaj len mladým - napríklad boyfriend style /to je ten o vyťahaných gatiach po frajerovi/, divoké etnické vzory a hippie style /ten sme už predsa dááááávno pradávno vynosili/. Ale čo sa dá nosiť aj zrelej dáme, to veru odkukáme...
Heaven Fashion

 

Veľké svetre a kabáty


Trendom bude mohutná silueta horných dielov oblečenia, tzv. oversize. Maxi svetre so spadnutými vsadkami rukávov tvoria zaokrúhlené ramená.

Nuž... pristanú len vysokej štíhlej päťdesiatničke, mne by bol tento konkrétny pulóver asi tak do polovice lýtok a babenka s oblinami by dopadla ako sud. 
Ale niečo XXL určite v skrini vyhrabem. K úzkym jeansom, napríklad.

 

 

Oscar de la Renta

Grafické vzory


Predovšetkým v kombinácii čierna - biela, ktorej kraľuje kocka, obdĺžniky, pravidelné i nepravidelné vzory všakovakého druhu a často aj dohromady.

Mladé baby to kombinujú s rozkošou, až človeku zrak prechádza, kocka, pepita a ešte aj bodky, ale tieto modely tuto sú veru aj pre nás.


 

Koláž: Lakin Dressbox

Džínsovina


Džínsovina doslova vo všetkých podobách.

Nohavice, košele, šaty, blúzky, všetko môže byť džínsové. Výhodou tohto trendu je, že veľmi omladzuje.

Nasledujúce obrázky sú kúúúúl, aj keď pre našu vekovú kategóriu bez tých dier na kolenách. Asi. Inak sa mi to spojenie s elegantnými kabátmi a lodičkami nesmierne páči.


 

Pastelové farby


Zdroj: Prima ženy
Neónom už, chvalabohu, odzvonilo.
Nikdy mi veru žily netrhali.

Všetky farby budú jemnejšie až pastelové, vo výraznejšej podobe sa presadí citrónová, najmä ak sa skombinuje s bielou, čiernou, béžovou a sivou.

 

Žiarivá modrá a kolektívO farbách pre tento rok, ktoré diktuje Pantone, som už písala.

Tu je odkaz na článok:
Farby roku 2014

Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram