Toto radšej nerob!

Soleirolia – rodinné alebo domáce šťastie
Našla som na nete zopár dobrých rád, ktoré prišli ako na zavolanie. Práve som zo svojho života "prepustila" človeka, ktorý sa hádam systematicky správal presne podľa dole spomenutých vzorcov správania sa. Hneď mi bolo čudné, keď mi tá osoba zavesila, že sa pri mne cíti bezpečne, šťastne a bla-bla-bla. Nič sa však nedá vydržať večne a osobný optimizmus je neprenosný. Treba začať od seba, čítajte...

V našom živote sú často veci, ktoré robíme, hoci nám neprinášajú žiaden prospech. Tie nás oberajú o šťastie a brzdia nás. Zbav sa ich!


Prestaň…

1. Sťažovať sa

Tvoje večné sťažnosti nikoho nezaujímajú. Ľudia nie sú priťahovaní k ľuďom, ktorí sa vyhovárajú na šéfa, svokru, vládu, životné okolnosti. Každý má rád pozitívnych a šťastných ľudí, ktorí hľadajú riešenia.

2. Mračiť sa

Ak budeš zamračená, budeš stretávať zamračených a negatívnych ľudí. Ak ti život dáva stovky dôvodov na smútok, daj mu tisíce dôvodov na úsmev. Usmej sa, pretože môžeš.

3. Utekať od problémov

Keď utekáš od problémov, tak sa ti životný priestor bude zužovať a budeš nešťastná. Radšej sa im postav čelom. Nebude to ľahké. Na svete nie je žiadna osoba, ktorá by problémom čelila s ľahkosťou, ale predsa existujú šťastní ľudia.

4. Držať sa minulosti

V knihe tvojho života je mnoho kapitol. Nemôžeš prejsť na ďalšiu, keď ešte stále čítaš poslednú. Posuň sa v živote ďalej. Možno niečo stratíš, ale určite získaš viac.

5. Hľadať šťastie u druhých

Na svete nie je nikto, kto by ťa spravil šťastnou. Ak nie si šťastná sama, tak nebudeš šťastná ani vo vzťahu s kýmkoľvek iným. Vytvor si harmóniu a šťastie vo vlastnom živote a potom ju môžeš zdieľať s ostatnými.

6. Klamať

Nakoniec vyjde pravda vždy najavo, aj keď jej to môže trvať dlho. Buď sa prezradíš sama, alebo ťa prezradia tvoje činy. Prestaň klamať ostatným, ale najmä sama sebe. Vždy buď úprimná, aj keď to nemusí byť ľahké.

7. Snažiť sa prekonať ostatných

Človek, ktorý neakceptuje, že vždy bude od neho niekto krajší, múdrejší, šikovnejší, bude večne nespokojný a nešťastný. Tvojou každodennou úlohou je prekonať samu seba, nie ostatných.

8. Súdiť iných

Nikdy nepoznáš všetky okolnosti týkajúce sa druhého. Ak by si bola v jeho koži, konala by si možno  rovnako. Možno spravil chybu, ale to ti nedáva právo posudzovať jeho konanie. Radšej mu pomôž napraviť sa.

9. Tváriť sa, že je všetko v poriadku, keď nie je

Nemusíš byť za každú cenu silná. Ak máš potrebu poplakať si, tak je to najlepšie, čo môžeš urobiť. Netráp sa tým, čo si pomyslia ostatní. Čím skôr si poplačeš, tým skôr sa znova otvoríš prežívaniu šťastia.

10. Snažiť sa byť niekým iným

Nemeň sa iba kvôli tomu, aby ťa ostatní mali radi. Pretože nakoniec stratíš rešpekt ostatných, aj sama k sebe. Buď za každých okolností sama sebou. Nepotrebuješ schválenie druhých, aby si bola šťastná.  


Našla si sa v niektorom bode? Zbav sa toho!

Zdroj: http://www.gulraw.net

Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram