Smaragdovozelená farba - farba roku 2013

Už viac ako desať rokov spoločnosť Pantone vždy v decembri vyhlasuje Farbu roka. Predpovedá farebnosť produktov vrátane módy, ale aj obaly a grafiku, marketing.
Výber novej favoritky je proces, ktorý ovplyvňujú zdanlivo nesúvisiace podnety – filmový svet, zábavný priemysel, cestovanie, umelecké zbierky, nové technológie, športové udalosti, ale aj sociálno-ekonomické podmienky.
Dvakrát do roka sa v Európe zídu predstavitelia rôznych spoločností a na základe zhromaždených impulzov spolu určujú farbu na budúci rok.

Emerald - Color of the Year 2013

Najhojnejšie sa vyskytujúci odtieň v prírode fascinuje ako farba rastu, regenerácie a prosperity.
Farba roka 2012 – temperamentná červeno oranžová mandarínková vychádzala z predpokladu, že svet potreboval dobíjať energiu a pohnúť sa dopredu.
Smaragdová je živá zeleň, ktorá reprezentuje hojenie, jednotu, pochopenie, rovnováhu. Najviac sa spája s drahými kameňmi, preto jej vnímanie býva aj sofistikované a luxusné.
Od staroveku bol tento veľkolepý odtieň farbou krásy a nového života v mnohých kultúrach a náboženstvách.Smaragd mení odtiene

V kurze sú všetky farby drahých kameňov, ale smaragdová je favoritkou. Vyzerá sviežo i luxusne, preto pristane každému. Má mnoho odtieňov, len ten, čo rozžiari pleť, je správny.

S čím sa kombinuje

Smaragdovo zelená je perfektným doplnkom pre broskyňovú, jantárovú, ružovú, rubínovo červenú a baklažánovú. Kombinuje sa aj s čiernou.


Toľko trend a módne móla a naše baby 50+ .

A teraz ja, čiže BABA. Niečo sa mi zamarilo, že veru z tej smaragdovej kdesi čosi v nejakom kufri s ležiakmi bude. Našla som, natiahla na seba a nemôžem uveriť toľkému šťastiu! Objavila som toto:

- cigaretové nohavice zo zmesi ľanu a viskózy od Betty Barclay, dokonca ich zapnem... asi tak 15 ročné,
- jedno reklamné bavlnené tričko, 1-ročné,
- košeľu z mäkučkej džínsoviny, má určite 15 rokov,
- ľanový letný šál, ktorý sa mi ohromne páčil, len som ho akosi nemala ku čomu nosiť. Ten je celkom nový.

Už sa teším na kombinovanie a fotografovanie!Zdroj: http://zena.sme.sk/c/6658885/farba-roka-2013-smaragdova.html#ixzz2WJ1egc2n

Baba Slováková

1 komentár:

 1. Speak with your mates and relatives and ask if you
  can borrow at least a part of what you need.
  It is very important to note, though, that these loans [livejournal.com] are not subsidized or backed by
  the federal government. that they could obtain a mortgage or remortgage of up to as
  much as $If he earned enough money.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram