Nie som módna polícia

Hneď na začiatku som si dievčatá 50+ rozdelila na kategórie:

1.  Módne ikony

Coco Chanel - sme jej vďačné za veľa!

Tieto frajerky udávajú trendy. Ikona je ikona, nestará sa, kto si čo o nej myslí. Často je dogabaná a pritom sa nesie s takým neotrasiteľným sebavedomím a noblesou, až si všetci začnú myslieť, že to tak má byť a cítia sa zahanbene, že sú nie trendy. Taká Coco Chanel si začala šiť jednoduché košeľové šaty z prozaického dôvodu: nemala peniaze na drahé krinolíny. Zmenila princípy odievania žien na celom svete.  
Aby bolo jasné - ikony obdivujem!

Menovite Coco by som síce postupne zaradila do všetkých kategórií, na konci to bola vraj veľmi protivná babizňa. Ibaže komu sláva, tomu aj česť - Chanel zostáva najväčšou ikonou 20. storočia a už to nikto nezmení.

2. Babenky


Inès de La Fressange (1957)
Babenky sú päťdesiat a viacročné dievčatá, ktoré vyzerajú mladistvo, majú vytvorený vlastný prefektný štýl obliekania, sú zdravo sebavedomé a milé! Vyrovnávajú sa so starnutím s noblesou, neobdúrajú každú chvíľu plastických chirurgov, nevytŕčajú kozy a povädnuté stehná. Zaujímavé je, že väčšinou majú babenky deti a rovnako /ak nie rýchlejšie/ starnúceho manžela.  

Babenky sú inšpiratívne.
3. Baby


Niektoré baby sú trošku neurotické. Obyčajne bývalé sexsymboly, ktoré odrazu nevedia nájsť nejaký iný zmysel života, než je predovšetkým byť krásna. Husto si pomáhajú plastickými operáciami a tie, čo na to nemajú, aspoň nosia tínedžerské handričky. Aktuálnym módnym hitom je mladý milenec. A veď nech, vraj to omladzuje. Ony sú stále k svetu a ešte nie sú načisto smiešne.

Medzi baby zaraďujem aj ženy, ktoré nikdy neboli ani výnimočne krásne, ani sa nevedia štýlovo obliecť, ale bojujú, snažia sa, nechcú byť zanedbané. Často sú to ženy, u ktorých sú podobné nedostatky vyvážené mimoriadnou charizmou.

Madonna (1958)
Báb je veru požehnane. Sú tu ešte aj tie typy, ktoré krásne boli, vychovali deti, starali sa o manžela, celý život pracovali a ešte aj pracujú, pribrali, muž ich opustil, prešli krízou a vlastne začínajú žiť odznova. Sú tu tiež baby, ktoré prežili život celkom obyčajne, bez turbulencií, vyzerajú obyčajne, sú milé a starostlivé, neriešia mimoriadne svoj vzhľad, ale na dcérinu svadbu sa ešte parádne vyfintia.

Všetky baby sú jednoducho bojovníčky! Zasluhujú rešpekt.


4. Babizne


Čo to taká babizňa je, nemusím hádam obšírne opisovať. Stará protivná baba alebo kreatúra alebo karikatúra. 
Babizňa bývalá krásavica je už často na psychiatra. Tváre znetvorené plastikami, alkoholom, práškami, lascívne pózy pre fotografov a minisukne. Táto babizňa ešte bojuje a netuší, že už proti sebe. Smutné.

Najhoršie na tom je bývalá krásavica, ktorá sa so starnutím nevie vyrovnať, už to vzdala a zapíja stratenú mladosť alkoholom. Smutné.

Babizňa akože pohodová nebojuje nijako. Kašle na to, akú má figúru, kašle na to, ako je dorichtovaná, často kašle aj na základnú hygienu. Pohodová je iba zovňajškom, veď koho by to vnútorne nežralo - byť stará, hnusná a nemať na nóbl oblečenie? A tak babizňa aspoň žerie všetkým dookola nervy. Žiaľ, táto kategória je najmä v našich postsocialistických krajinách veľmi rozšírená. Smutné.

Hneď mi prišlo na um niekoľko ukážkových babizní hnusných buď tým, ako sa zdemolovali, alebo tým, ako sa odporne správajú. Obyčajne to funguje naraz. Kašlem na ne.
Nebudem ja tu robiť nijakú módnu políciu, ani mravokárcu, nemám na to nijaký kredit!

Nech si vyzerá a žije každý, ako len chce. Všetky sme len slabé a ešte ku tomu aj starnúce ženy!!! A práve táto kategória zahŕňa predovšetkým ženy veľmi veľmi nešťastné.

Babizne na tomto blogu veru rozoberať nebudem!

5. Babičky 50+++

70 rokov mladá modelka!

Babičky sú rozprávkové bytosti.  

Viem, že existujú aj v reálnom živote, budem ich hľadať!

Taká bielovlasá babička je čistá, vyžehlená, naškrobená, usmiata, milá, nekonečne láskavá a vždy po ruke, ak by ju niekto zo širokého príbuzenstva potreboval.

Nerobím si srandu, takúto babičku som mala! Ovdovela päťdesiatročná a od tej chvíle sa premenila na asexuálnu nadprirodzenú všeobjímajúcu bytosť. Ale! Vždy vysoko elegantne oblečenú.

Toto sa mne ešte nemôže stať, veď je aj iná doba. Ako cieľová rovinka to však vôbec nie je zlé!

Text: Baba

Baba Slováková

3 komentáre:

 1. Krásně vtipný rozbor bab a babiček! Začínám tento blog teprve číst. Možná je na můj komentář už pozdě, nevadí. Chtěla jsem být módní ikonou, jsem spíš baběnkou a doufám že babou ani babiznou nikdy nebudu. Denně si hledám svou cestu v životě, aby se mi šlo dobře a zlehka a aby mě to bavilo. Bibi

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My ženy jsme zranitelné, ale zároveň silné bytosti. Dokonce i můj muž uznává, že ženy jsou tou kvalitnější polovinou lidstva. A tenhle blog nám pomáhá to pochopit.

   Odstrániť
  2. Bibi, na komentár nikdy nie je pozde, lebo mne sa to v administrácii zobrazí a ako vidím, aj Dagur ho hneď objavila :D
   Tento môj starý článok som teda už dávno nečítala a samotnú ma dnes celkom pobavil. No áno... takto to s blogom začínalo. Quo vadis, Domina? Kam kráčaš, žena? Začala som si všímať iné rovestníčky a snažila som sa kamsi zaradiť. Ja teda medzi tie normálne baby :D

   Odstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram