Aj ženy 50+ môžu byť krásne


Čas sa nedá zastaviť, aj zo zbožňovaných sexuálnych symbolov a hereckých krások sa rokmi stali dámy. Zrelé, skúsené a stále príťažlivé. Možno majú drobné vrásky, možno aj kilo navyše, ale krásou a charizmou očarujú ďalej. Ako to robia?
Byť atraktívna po päťdesiatke si vyžaduje celkom iný prístup ako dosiaľ. Ubrať na kvantite, pridať na kvalite. Neusilovať sa vyzerať ako „dvadsiatka“, užívať si ženskosť, módu aj život. Toto zaklínadlo poznajú návrhári aj slávne ženy: „Pocit, že sa z vás vytráca ženskosť, že móda je len pre mladé ročníky a že vo všetkom si pripadáte akosi čudne, sú signálom, že vinníkom nie je vek, ale váš šatník.

 

Vyfarbite sa!


Treba vyzdvihnúť, čo je na žene pekné! Odvážna päťdesiatnička Julianne Moore (1960) s hrdzavým odtieňom vlasov je nielen držiteľka Oscara za film Hodiny, ale aj stále dynamická a vášnivá žena, ktorú treba obdivovať za umenie obliecť sa vždy jednoducho a vyzerať pritom príťažlivo.Tip: Ani úzke, ani príliš široké tvary, klasický strih, kvalitný materiál sú zárukou kultivovanosti oblečenia. Aby nerobili spolu konzervatívny dojem, potrebujú niečo na osvieženie. Omladzujúco pôsobia plné tóny základných farieb - žltá, červená, oranžová či obľúbená pink.
V jednoduchosti je krása


Zdvihnúť sebavedomie sa dá lodičkami na vysokom podpätku. Bývalá topmodelka IMAN (1955) patrí do kategórie žien bez veku. Nedávno sa objavila na spoločenskej akcii a dokázala, že konkurovať jej môže len máloktorá žena. Svojím zjavom porazila aj mladú Máriu Šarapovovú.

Tip: V šatníku treba mať stálice, ktoré žene vždy pristanú. Pri nákupoch poslúži aj inšpirácia novými trendmi, ale bez zákerných volánov, komplikovaných detailov, lacnej bižutérie, ošumelých materiálov a krikľavých farieb.Tlmené farby vyvážia nápadné doplnky

Zbavte sa strachu z veku! SHARON STONE (1958) najskôr zabodovala sexepílom, potom výškou svojho IQ, teraz dokazuje, že vek nemusí byť strašiakom.

Z hviezdy nezabudnuteľného filmu Základný inštinkt sa rokmi vypracovala na ikonu, ktorá ukazuje päťdesiatničkam, že sa nemusia báť ani módnych trendov.


Tip: Ženy zrelého veku sa boja farieb, nových strihov, experimentovania, a tak radšej zostávajú ako sivé myšky. Ani to nie je zlá cesta, ak celkový vzhľad rozžiari nápadná šnúra perál, kvalitná bižutéria, klobúk, kožušinový lem či topánky kontrastnej farby.

Zdroj: http://zena.sme.sk/c/5639938/aj-zeny-50-mozu-byt-krasne.html#ixzz2VdqFmzlv


Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram