Lovec dizajnu: Luxusné uteráky od MÖVE


Že čo už môže byť na uterákoch dizajnérskeho??? Nuž... kadečo. Vzor, zloženie materiálu, skutočnosť, že potešia oko i pokožku, také sú pekné a mäkkulinké. A ich autorom je skutočný fashion dizajnér.Michael Ungerer, hlavný dizajnér a brand director nemeckej spoločnosti MÖVE, ktorá už takmer sto rokov vyrába uteráky, pracoval roky ako art director u módnej značky JOOP!.
Podľa jeho vlastných slov nevydržal ten šialený maratón, ktorý sprevádza módny priemysel a šiel sa realizovať do pokojnejších vôd. Pri navrhovaní osušiek dbá nielen na kvalitu, ale i na dizajn a každoročne prináša aktuálne kolekcie v súlade so svetovými trendmi.

Dnes osobne predvádzal výrobky MÖVE v Prahe a pôsobil ako najnenápadnejší a najskromnejší človek na svete.Akéže sú to tie uterákové trendy??? Predovšetkým sa v posledných rokoch mení zloženie materiálov. Froté uteráky obsahujú napríklad okrem bavlny i bambusovú viskózu, ktorá im dodáva vysoký lesk a má protibakteriálne účinky - uteráky neplesnejú a nesmrdia. Býva to tiež zmes bavlny a ľanu či kašmíru, materiál môže byť napustený vitamínom E, dokonca sa uteráky zdobia Swarowského kryštálikmi - a tak podobe...

Mňa zaujíma najmä ten dizajn. Dobrá je napríklad táto kolekcia s názvom Marble s mramorovanou potlačou. Ladí s kúpelňovými doplnkami Stone z pravého mramoru (tu neboli vystavené).


Kolekcia Relax s patchworkovým vzorom s módnou "kohúťou stopou" a "rybiou kosťou".


V spolupráci s kozmetickou značkou Biotherm vznikla kolekcia Bath & Beauty.


Mojim favoritom je kolekcia Eden zo zmesi bavlny a ľanu, asi preto, že som sa s ňou nechtiac "zladila"...... a aj vyfotila.


Tu je lovec dizajnu na love. Celkom vpravo.


Ako som sa na stretnutie s fashion dizajnérom vymódila? Tak po prvé - vôbec som netušila, že na tom predvádzaní značky osobne bude!!! Ba ani to, že sa doladím ku kockovaným uterákom. Bolo jednoducho nečakane slnečno a na november i dosť teplo. Nuž som si ku outfitu, čo mám na fotkách, výnimočne nedala kabát, ale hrubý sveter. Tiež károvaný. Tak len dúfam, že to majster ocenil, lebo rád mieša v rámci jednej kolekcie rôzne veľkosti kára či prúžkov. Baví ho to a mňa veru tiež!


Keďže fotku so svetrom nemám, bo som sa tam vyzliekla, tak som to aspoň takto cvakla.  
Čo hovoríte na toto miešanie rôznych veľkostí kára?

Outfit:
Sveter: Rainbow
Pulóver: French Connection
Sukňa: Zara
Topánky: Belmondo
Kabelka: Promod
Náhrdelník: Bershka
Hodinky: Sentinel America
Náušnice: z Dyzajn Marketu
Prsteň: Cartier

Pozvánku na predvádzanie najnovších kolekcií značky MÖVE som dostala od alamaison.cz 


Baba Slováková

8 komentárov:

 1. Simply but so elegant, stylish and beautiful. Shoes are great also bag. Perfect.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you, Magdalena. I prefer to wear not high heels in autumn... Have a nice day, Baba

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. Hehe, Bärbel... was meinst Du genau? Du findest, dass die Handtücher zu mir passen? KLAR! LG, Baba

   Odstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

TÉMY

TÉMY ČLÁNKOV:

INSTAGRAM


Instagram