Prázdniny v Ríme - I. časť

Piazza di Argentina
Že prázdniny... štvordňový výlet to bol aj s cestou.
Dcéra šla fotografovať taliansku svadbu, nuž sme si povedali, že si dáme spicha v Ríme a nafotíme nejaké outfity na Španielskych schodoch.

Joj, to bude cool!
Že outfity... Do malého kufra sa mi sprace veľké NIČ a tu je už takmer krutá zima. Rím sa síce tvári, že bude ešte celkom baboletný, ale jeden nikdy nevie. Treba sa mi tam najprv prepraviť a cestou nezamrznúť. Môžem zabudnúť na nejaké úžasné handričky, načim mi pobaliť praktické veci. A obliecť kabát.


Že Španielske schody! Live kamera z Piazza di Spagna ukazuje, ako v Ríme statočne prší a schody sú zatarasené, pre verejnosť nedostupné. Pekne nám to začína...


Balím teda vecičky v jesenných farbách, troje slnečných okuliarov, dve mini kabelôčky, dokonca čižmičky na opätku, všetko tak, aby navzájom ladilo a uvidíme podľa počasia, čo z toho nakoniec bude.


V Ríme naozaj leje ako z krhly. Skladací dáždnik sa na palubu lietadla vziať nemôže, čo veľmi dobre vedia predavači dáždnikov, ktorí už v húfe číhajú na turistov rovno pred vchodom hlavnej stanice Termini. Do centa mesta sa z letiska chodí vlakom.

Dáždniky sú predražené, predavači všetci tmavšej pleti, tvária sa zúbožene i bojovne, bez reptania kupujem. Vzápätí mi chlap ako hora vnúti šuntový zapaľovač a to už je na scéne i falošný taxikár. Keď sa v zornom poli objavuje blížiaca sa žobráčka a chytám ozajstnú paniku, ako zázrakom zastavuje oficiálny biely rímsky taxík s mladou usmievavou Taliankou za volantom. Taliansky anjel strážny má ostrý antický nos, olivovú pleť, smejúce sa oči a tmavé lesklé vlasy. Našťastie sú v Ríme na každom kroku, ako vysvitne neskôr.

Skoré ráno v záhrade pri Ville Torlonia. Ešte je dosť chladno.
Chvalabohu prší len prvý deň. Na druhý deň ráno svitne slnko. Som v Ríme! Takže najprv tenisky, jeansy a hor sa za pamiatkami!

Všetky cesty vedú do Ríma a v Ríme samotnom vedú všetky cesty ku dych vyrážajúcim monumentálnym stavbám, fontánam, námestiam, parkom... Večné mesto, kolíska európskej civilizácie, obrovské múzeum pod šírym nebom.

Piazza di Argentina
Aj tak je zo mňa typická turistka. Neriešim zmoknuté vlasy, šminky, handričky... len čumím s otvorenými ústami.


Pokračovanie nabudúce...

Outfit:
Kabát: Max Mara
Kardigán, tričko, šál: Zara
Kabelka: Promod
Jeansy: River Island
Tenisky: Rieker
Hodinky: Calvin Klein


Baba Slováková

4 komentáre:

 1. tvoje clanky hltam ,zaroven sa pri nich usmievam a snivam .....

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Řím miluji a tvoje vybavení je nádherně sladěné,Těším se na pokračování.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásné podzimní barvy - jak spadané listí - nádhera. Zita

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ďakujem za povzbudivé komentáre! Ešte by nejaké fotografie mali byť, ale to sa načakám, kým mi ich dcéra pošle...

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram