Pohoda, klídek, tabáček...


Posledný deň vo veži Martello Tower Sutton nám svieti slniečko. Aj tak je už nálada nostalgická, dobrodružstvo končí. Dala som celkom obyč free style outfit, budem sa ťahať s kufrom až do dediny Sutton - ku autobusu do Dublinu.
Bez šminiek, vlasy v beznádejnom stave zachraňuje čapica. Ešte posledná prechádzka po blízkom okolí. Vo veži je zákaz fajčenia a keď vyleziete na ochoz, vietor vám v letku cigu vyfajčí, nenásytník nenásytný! Treba zájsť nad vežu, na lúku, kde už tak nefučí.

Fotka z lúky nie je bohviečo, ale v brýľoch sa mi zrkadlí veža, moja láska na prvý pohľad.
Nekazme si náladu, ešte sa nikam nejde, ešte sa tu pomotkáme, pozývam vás do veže!
Budova má tri podlažia a na tom najspodnejšom sú dve spálne. Vo väčšej malo svoje prične mužstvo, v menšej dôstojníci. Spálne oddeľuje malá chodbička, z ktorej sa ide do kúpelne s obrovskou rohovou vaňou. Vraj počas rekonštrukcie museli do múru vysekať otvor, aby tú vaňu dostali dnu! Keď si bližšie pozriete kamenné točité schodisko, pochopíte, prečo... Dnes sú na mieste otvoru druhé vstupné dvere, ktorými sa dá dostať na ochoz.

Majiteľ prejavil zmysel pre humor. Keďže obranná veža Martello Tower Sutton bola postavená ako ochrana pred obávaným útokom Napoleona Bonaparteho, venoval cisárovi menšiu zo spální.

Väčšia je zariadená v typickom írskom štýle a stráži ju fotografia slávneho írskeho spisovateľa Jamesa Joycea, ktorý vraj chodieval do veže písať. Ten sa ale mal! Toto miesto je na to ako stvorené.


Na strednom podlaží sa nachádza táto impozantná miestnosť s vysokou valenou klenbou. Je tu krb, sedacia súprava, televízor. Vôbec sme ho nezapli a sám majiteľ sa smial, že ho tu veru nikto nikdy nepozerá.
Snažím sa predstaviť si, čo tu tak mužstvo mohlo robiť. Krb bol určite jediným zdrojom tepla pre celú stavbu, asi tu mali velikánsky dubový stôl a mastili karty a či čo.

Napoleon nedorazil, museli sa nudiť. Veža má veľmi pozitívnu energiu, poznať, že sa tu nijaké násilie neudialo.

Dvere smerom do zálivu boli vysekané až pri rekonštrukcii, je tu malý balkón s nádherným výhľadom na Dublinský prístav.Do spální z obývačky zbehnete raz-dva, ale prekonať jej výšku a vyškriabať sa úzkym schodiskom až na najvyšie podlažie, dá celkom zabrať.

Pôvodná chránená plošina pre kanón je zastrešená a kraľuje tu kruhová kuchyňa s jedálňou. Všade dookola sú okná a poskytujú 360 stupňový výhľad na záliv i na vresoviská na druhej strane.Bye, bye, Martello Tower! Možno ešte niekedy inokedy v budúcnosti...

Temple Bar Square v Dubline a ja sa stále ksichtím veľmi nostalgicky. Dovolenka však nekončí a pestrofarebný Dublin volá!


Outfit:
Jeansy: Zara
Maskáčové tielko: No Name
Tričko: Giusy, Italy
Bunda: G-Star RAW
Čiapka: G-Star RAW
Hodinky: Diesel
Tenisky: Rieker
Náramok z "lodného lana": Dyzajn Market Praha
Náhrdelník z čierneho kovu: dizajnérska práca


Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

Instagram