Květa Fialová (1929)

Květa Fialová, photo by Luděk Kovář, Wikimedia Commons, license (CC BY-SA 3.0)

O pani Květe sa toho v súvislosti s jej nedávnymi zdravotnými ťažkosťami a s nastupujúcou senilitou popísalo veľa. Pre mňa zostáva veľkou dámou a príkladom, že žena môže byť krásna aj vo veľmi pokročilom veku, aj s postriebrenými vlasmi... 
Takto by som o tridsať rokov veru chcela vyzerať! 
Je mi nesmierne ľúto, že jej telo i myseľ už zlyhávajú a desia ma posmešné reakcie diskutujúcich na internete. Tu je jedna z nich, ktorá sa snažila posmeškárov schladiť, aj keď veľmi optimisticky nevyznieva:


"Mladí, ač si myslí, že je to ještě daleko a že vám se to nestane, tak upozorňuji, že je to velký omyl. Uteče pár Silvestrů a než se člověk naděje, je tu stáří. Nic hroznějšího člověka nečeká, jak nemocné, nemohoucí, odkázané na druhé STÁŘÍ! Někdo na tom může být lépe a někdo ještě hůře nežli p. Fialová. Stáří je HNUS, ale nemine nikoho ani sebevětšího frajera."

Naozaj je staroba hnus? Ako pre koho, myslím si. Pani Fialová bola dlhé roky dôkazom, že človek v starobe môže byť nesmierne vitálny, šarmantný a byť prínosom pre svoje okolie. 

Do tohto článku si chcem odkladať niektoré myšlienky Květy Fialovej, ktoré ma kedysi zaujali. Je prvou z naozaj inšpirujúcich babičiek. Želám jej, aby sa jej sily vrátili a aby si užila ešte veľa jarí!

 Sedm poselství Květy Fialové


1. Zázrak přijde, když otevřeš své srdce.
2. Štěstí se rodí v tichu.
3. Cokoliv děláš druhým, děláš sám sobě.
4. Více lásky. Tohle má smysl.
5. Dokud to svíráš, tak to nemáš.
6. Jsi bytost bez hranic.
7. Svým úsměvem můžeš změnit svět.Baba Slováková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com
Móda nemá vek! Zdraví Baba

TÉMY

TÉMY ČLÁNKOV:

INSTAGRAM


Instagram