štvrtok, 30. mája 2013

Módní ikony dneška: plno vrásek, padesátka na krku a inspirují miliony

Daphne Guinness
Je jim kolem padesáti, ve tváři mají vrásky, a přesto mají fanoušky o několik generací mladší. Módní ikony dneška nejsou zpěvačky, herečky a už vůbec ne mladičké modelky. Šlechtična, dědička pivovaru a módní redaktorka hýbou světem módy a určují, co nosí davy po celém světě.

Daphne Guinness (45), Anna Dello Russo (51) a Ines de la Fressange (55) patří...
Daphne Guinness (46), Anna Dello Russo (52) a Ines de la Fressange (56) patří mezi módní ikony bez ohledu na vrásky. | foto: Profimedia.c

Přestože spousta lidí považuje módu a lidi z tohoto oboru za povrchní až hloupé, tyto dámy představují pravý opak. Jsou vzdělané, sečtělé a moc dobře vědí, co dělají. Módními ikonami se nestaly náhodou. Vědí o oblečení, trendech a byznysu tolik, že by mohly přednášet na univerzitách a učit mladou generaci, co vlastně móda je. To ostatně dělají, ovšem jinak než za nudnou katedrou.
Stojí za to je sledovat a nechat se jimi alespoň občas inspirovat. Vždyť oblečení a to, jak se oblékáme, o nás mnohé vypovídá. Kdo jsme, odkud pocházíme, jakou máme povahu i to, zda máme smysl pro humor či dobré vychování.

Ines de la Fressange: klasická Pařížanka

Krátkovlasá bruneta reprezentuje vše, co svět očekává od Francouzek. Je vysoká, štíhlá, elegantní, vypadá za všech okolností upraveně a zároveň nenuceně. Ines de la Fressange představuje typickou Pařížanku, ke které vzhlíží ženy po celém světě.
Dcera aristokrata a argentinské modelky začala svou kariéru v 17 letech. Modeling nebyl prací jejích snů, ale stal se jejím osudem. Dlouholetá múza Karla Lagerfelda a první tvář módního domu Chanel svým vzhledem popírá čas.
Ines de la Fressange se narodila 11. srpna 1957 na jihu Francie.
Ines de la Fressange byla Lagerfeldovou múzou po mnoho let, dodnes se přátelí.
Ines de la Fressange na přehlídce Chanel v roce 1987

Barvu a délku vlasů prakticky nemění a postavu má štíhlou tak, že by jí pubertální dívky mohly závidět. Pár vrásek ve tváři ji zdobí. Stárne s neuvěřitelnou lehkostí a šarmem.

Bývalá modelka zúročila znalosti z oboru i přirozený smysl pro styl a založila vlastní značku. Pomáhá propagovat francouzské módní domy i kosmetiku a napsala úspěšnou knihu "Se šarmem Pařížanky", kde radí, jak se oblékat ve francouzském stylu, ale i jak bydlet a kde v Paříži nakupovat.
Ines de la Fressange na přehlídce Chanel
Ines pravidelně chodí na módní přehlídky, usedá v prvních řadách těch nejslavnějších značek a občas se objeví i na přehlídkovém mole. Jejím hlavním přínosem je propagace klasického francouzského šarmu.

Pokud zkopírujete její šatník, jen těžko šlápnete vedle. Úzké kalhoty nad kotníky, balerínky, či lodičky na velmi nízkém podpatku, jednoduché kašmírové svetry a pánské košile a saka v jejím podání vypadají fantasticky.Daphne Guinness: extrémní vizionářka

Dědička slavného pivovaru se neproslavila díky svému původu, či sňatkem s milionářem, ale svou nekonečnou vášní pro módu. Daphne Guinness považuje oblečení za umění a také tak k němu přistupuje. Její sbírka haute couture kreací má nevyčíslitelnou hodnotu. Také díky ní se daří módním vizionářům. Jejich tvorbu kupuje a nosí nejen na červený koberec.
Daphne Guinness se narodila 9. listopadu 1967 v Londýně.
Daphne Guinness na oslavě návrháře Valentina v New Yorku
Daphne Guinness v Londýně na memoriálu módního návrháře Alexandera McQueena
Daphne Guinness v šatech a botách Alexandera McQueena

K umění má Daphne Diana Joan Susanna Guinness blízko od malička a dá se říci, že ho má i v krvi. Její matka byla múzou Salvatora Dalího. Sama Daphne je považována na módní ikonu a velkou odbornici. Byla velmi blízkou přítelkyní módního návrháře Alexandera McQueena, jehož slavné boty Armadillo na třiceticentimetrových podpatcích jako jedna z mála mohla nosit. Extrémní obuv nikdy nešla do výroby.

Úzce spolupracuje s celou řadou těch nejlepších módních designérů současnosti, včetně TomaForda, Karla Lagerfelda či nejslavnějšího kloboučníka světa Philipa Tracyho. Nebojí se experimentovat a jít do velkých extrémů. I vevolném čase byste ji poznali na první pohled. Velmi úzké nohavice a boty na mimořádně vysoké platformě tvoří základ jejího šatníku.
Daphne Guinness na londýnském letišti Gatwick v extravagantních botách
Daphne Guinness na otevírání Valentino Garavani Virtual Museum v New Yorku

Styl Daphne Guinness je naprosto jedinečný a vymyká se všemu, co znáte. Díky tomu se řadí mezi ikony stylu, které obdivují návrháři, fotografové i osobnosti showbyznysu. Nebýt Daphne, Lady Gaga by vypadala zřejmě úplně jinak a nestala se sama vyhledávanou módní osobností.

Drobná Daphne dokáže i klasickému saku od Chanel vdechnout zcela nový život. Dokazuje, že i ty nejextravagantnější kousky lze bez problémů nosit bez ohledu na věk. Posouvá hranice módy jako umění o notný kus dopředu a vždy je o několik kroků napřed. To, co se zdá v daném okamžiku jako nenositelné a totálně bláznivé, se za několik sezón objevuje běžně na ulicích. Ale Daphne je už zase dál před běžnými masami.

Anna Dello Russo: Bláznivá paní móda

Anna Dello Russo se narodila 16. dubna 1962 v jihoitalském Bari.Vedoucí osobnost japonské edice módního magazínu Vogue Anna Dello Russo patří mezi hýčkané osobnost módního světa. Sama sebe označuje jako vášnivou vyznavačku módy, zatímco jiní jí říkají bláznivá. Ať je pravda jakákoliv, Anna je samým ztělesněním módy dneška.
Anna Dello Russo pracuje pro japonskou verzi módního magazínu Vogue.
Anna Dello Russo miluje zvířecí vzory a nosí je v hojném množství.
Anna Dello Russo na přehlídce Giorgio Armani

Zatímco si ostatní ženy vystačí s džínami, tričkem a maximálně přidají černé lodičky, Anna chodí ve zlatých filtrovaných šatech do restaurace na oběd, na přehlídku přijde v obrovském klobouku, či obřím fascinátoru a tygrovaný vzor je pro ni to, co pro většinu černá.
Nelze ji přehlédnout ani v tom největším davu. Nosí ty nejnovější kreace, které dorazí do luxusních butiků až za několik měsíců, obléká si trendy, na které si ostatní smrtelníci musí počkat. Na rozdíl od své kolegyně Anny Wintour, obávané šéfredaktorky americké verze Vogue, působí sympaticky, hravě a za žádných okolností nenudí.
Anna Dello Russo v rudých sametových večerních šatech na přehlídce Alexander

Rodačka z jižní Itálie má tolik fanoušků po celém světě, že jí mnohé celebrity mohou jen tiše závidět. Právem se řadí mezi nejviditelnější osobnosti 21. století. Téměř se nelíčí, jak sama říká, nejdůležitější je oblečení. To začala sbírat již v osmi letech. Dneska vlastní mimo jiné přes čtyři tisíce párů bot.
"Být módní redaktorkou, znamená být otrokem módy," prohlašuje o své práci 51letá Anna. Přestože ji od modelek dělí několik generací, nosí i nejkratší sukně, nejpřiléhavější kostýmy a nejvyšší podpatky. Každý den cvičí několik hodin jógu, je vegetariánka a jí pouze syrovou stravu. To vše ve jménu módy.
Absolventka Univerzity Bari v oboru literatura a historie umění je chodící reklama na všechny módní novinky, které se objevují na obou březích Atlantiku.

Autor: Cindy Kerberová
Zdroj: http://ona.idnes.cz/modni-ikony-cx7-/styl.aspx?c=A130507_165136_styl_sck

2 komentáre:

 1. tá Francúzska ešte ujde... ale tie dve škraty?!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jste v jakékoli finanční potíže? Potřebuješ
  půjčku začít podnikat nebo platit své účty?
  Zajišťujeme půjčky lidem, kteří potřebují pomoc a my půjčují místním firmám, mezinárodní i při velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%.
  Podejte žádost prostřednictvím e-mailu: victoriamichaelloanfirm@gmail.com
  Děkuji
  Díky a Bůh ti žehnej
  paní Victoria

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám všetkým za komentáre. Komentovať môžete i anonymne, bez google účtu. Pripojte však, prosím, aspoň krstné meno alebo pseudonym :)

Môžete sa prípadne pýtať i prostredníctvom e-mailu, rada vám zodopoviem na otázky: babieleta@gmail.com

Móda nemá vek! Zdraví Baba